جشن ولادت پیامبر اکرم (ص)

اساس حکومت پیامبر اکرم (ص) بر مبنای اخلاق، مهربانی، تواضع و مشورت با مردم بود.

پیغمبر اساس حکومتش آنچه که قرآن بیان می‌کند بر مبنای اخلاق، بر مبنای نرم‌خویی، مهربانی با مردم، تواضع و حتی دعا برای افراد امتش که دچار اشکال و خطا و گناه بودند و مشورت با مردم، این اصول پیامبر در زمینه حکومت است که قرآن مجید می‌‌گوید: فاعفوا انهم واستغفر لهم و شاورهم فی‌الامر، شما با اخلاق نرم با مردم برخورد کردی و اگر اخلاق تو نبود مردم از کنار تو فاصله می‌گرفتند. ولو کنت فزن غلیظ‌القلب لم فضوا من حولک، و این خیلی مهم است که خداوند اساس جاذبه پیامبر اسلام را اخلاق نیکوی او می‌داند و به دنباله آن می‌گوید: اهل گذشت باش، فاعفوا انهم، از آنها درگذر، واستغفر لهم، برای آنها در پیش خداوند طلب آمرزش کن، و شاورهم فی‌الامر، در امور هم با آنها مشورت کن، فاذا اذن فتوکل علی‌الله، این آیه شریفه به ما نشان می‌دهد که شیوه حکومت در اسلام چیست و چگونه است.

 

تا نام تو برده می‏ شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه ‏ها فروزان می‏ شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏ شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏ شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏ های صبح را به رویِ ما می‏ گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه رهایی است و نهج‏ الفصاحه ‏ات، پاک‏ترین مبحث بندگی….

 

یا رسول اللّه‏ (ص) ، تو را نشناخته‏ ایم و فقط می ‏دانیم که نامت بر همه کائنات ترجیح دارد. چگونه می‏ توان شعاع دایره خوبی‏ هایت را ترسیم کرد؟ «مدینه» با آن عظمتش، هیچ‏گاه ادعا نمی‏کند که تو را شناخته است.

 

ای احمدیان به نام احمد صلوات
هر دم به هزار ساعت از دم صلوات
از نور محمدی دلم مسرورست
پیوسته بگو تو بر محمد صلوات
اللهم صلی علی محمد و آل محمد

 

جشن با نمایشی بسیار زیبا از تولد پیامبر اکرم ادامه پیدا کرد.

جشن با پذیرایی از دانش آموزان به پایان رسید.