کلاس هنر و کار و فناوری

((گزارش بازدید از کارگاه هنر و کار و فناوری مجتمع آموزشی نور ایمان))

 

هنر، انتقال عواطف و احساسات هنرمند به انسان است. هنرمندان چیره‌دست، قادر بوده‌اند در آثارشان، عواطف و تجربیات خود را به‌ صورتی آشکار کنند که باعث برانگیخته شدن احساسات مخاطب شود و با ایجاد عواطف مشترک با مخاطبان، ارتباط و پیوندی معنوی برقرار کنند.. هنرمندان، با خلق آثار بدیع، آنچه را که افراد عادی از درک آن عاجز بوده‌اند، برای همگان، قابل فهم کرده‌اند. عکاسی، نقّاشی، مجسّمه‌سازی، آهنگ‌سازی، فیلم‌سازی، تئاتر، معماری، طرّاحی، طرّاحی کاریکاتور و…، امروزه دیگر از بخش‌های ثابت و جذّاب زندگی جوامع انسانی شمرده می‌شوند.

مجتمع آموزشی نور ایمان با بهره گیری از تجهیزات کامل جهت برگزاری کلاس های کار و فناوری و هنر شرایط خوبی را برای دانش آموزان ایجاد کرده است.

 

در کارگاه قفسه هایی تعبیه شده است تا نمونه کارهای دانش آموزان در آن ها قرار داد شود. در این قفسه ها کارهای بچه های سال های قبل نیز به یادگاری گذاشته شده اند.

در سمت راست این قفسه، نمونه کارهای میخ و چکش دانش آموزان مشاهده می شود.

 

 

 

 

در این دو عکس بالا، وسایل صنعتی و مدارهای الکتریکی کارگاه دیده می شود و دانش آموزان علاوه بر شناخت اجزای ابزارالات صنعتی، با آن ها نیز کار می کنند.

خیاطی یکی از هنرها و مشاغل کاربردی است که از ابتدای متمدن شدن بشر وجود داشته است و اهمیت این حرفه را نمی توان در زندگی بشر نادیده گرفت.

 

نقاشی در واقع هنر به تصویر کشیدن مفاهیم مختلف است. برای اینکه بتوانیم نقاشی را درک کنیم و متوجه شویم که نقاشی چیست، باید با این هنر بزرگ و عالی آشنا شویم و بدانیم که نقاشی چگونه به ما در زندگی کمک می کند.

 

تزئین ظروف شیشه‌ای با رنگ و نقاشی هنری است که قرن‌ها در میان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی از این هنر را می‌توان موزه‌های نقاط مختلف جهان یافت. در بالا، عکس های آثار دانش آموزان  کلاس هفتم را که نقاشی روی شیشه یا همان ویترای انجام می دهند مشاهده می کنید.

خانم‌ها علاقه خاصی به زیورآلات دارند و اکثر آن‌ها همیشه برای حفظ ظاهر و آراستگی از زیورآلات استفاده می‌کنند. تصویر هنر زیورآلات دست ساز را مشاهده می کنید.

در آذر ماه سال تحصیلی 1402-1401 نمایشگاهی از کارهای دانش آموزان در معرض رویت قرار گرفت. هدف از انجام این کار، ایجاد شوق و رغبت برای انجام کارهای هنری و ایجاد خلاقیت برای خلق آثار جدید بود.

همچنین در این نمایشگاه بچه ها با کارهای همکلاسی های خود نیز آشنا شدند.